top of page

1988 yılında İstanbul'da doğdu. Müziğe tutkusu çok küçük yaşlarda piyano çalmasıyla başladı. Müzikte idealize ettiği isimler arasında Hans Zimmer, Onno Tunç, David Foster, Fahir Atakoğlu  vb. isimler yer almaktadır. 2020 yılında Sezen Aksu’nun klasikleşmiş şarkılarından oluşan "Sezen Aksu Sokağı" adlı albüm projesiyle Işıl Yücesoy ile çalışmaya başlamış; hemen ardından kendisiyle yaptığı Fikret Şeneş şarkılarından oluşan ''Vefa'' adlı albümün düzenlemeleri de Murat Aşkan imzası taşımaktadır. 

 

Seyirlik Sanat’ın perdeye koyduğu 3. Koğuş adlı müzikal tiyatro oyununun müzik tasarımlarını yapmış, oyunda yapmış olduğu bestelerinden bir şarkıyı da kendisi seslendirmiştir. 

Yer aldığı projeler arasında; tüm Türkiye'de güncel olarak turne yapmakta olan ''Ceviz Adam'' ve ''Mini Mini Bir Kuş'' çocuk müzikalinde müzik tasarım rölünü üstlenmiştir. 

 

Storytel işbirliği ile yayınlanan Sabahattin Ali’nin kaleme aldığı ve Işıl Yücesoy’un seslendirdiği 5 ayrı öyküye besteler yapmıştır. 

 

Profesyonel müzik hayatına çeşitli sanatçılar ile Türkiye, İngiltere, Kanada ve Hindistan gibi ülkelerde Aranjör, Besteci ve Söz yazarı kimlikleri ile devam etmektedir.

Murat Aşkan Resmi Websitesi

Music Producer • Composer • Mix & Mastering

bottom of page